„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Janusz Korczak

20 listopada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku oraz Konwencji o Prawach dziecka w 1989 roku.

Z tej okazji dzieci z grupy IV wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „ Prawa dziecka oczami dzieci” zorganizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko”.

14 listopada po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Tolerancji. W tym roku przebiegał on pod hasłem „O bezpieczeństwo dbamy, zagrożenia rozpoznamy”. Tym razem zatrzymaliśmy się nad prawem do Bezpieczeństwa.

Dzieci z poszczególnych przedszkoli prezentowały i omawiały przygotowane przez siebie prace, przedstawiające zachowania właściwe, ale i te, które zagrażają bezpieczeństwu. Z prac, które dostarczyły przedszkolaki utworzony zostanie folder dla wszystkich przedszkoli.

Poruszając tematykę bezpieczeństwa psychicznego, dzieci podarowały misie dla swoich rówieśników poszkodowanych w wypadkach i leżących w szpitalach. Pluszaki pomogą szybciej wrócić im do zdrowia.

Nasze spotkanie uświetnili przedstawiciele poszczególnych służb – policjant, strażak i ratownik medyczny.

W dniu 8 listopada br. o godzinie 11.11 w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Niepodległości, który został przygotowany przez dzieci z grupy II i III. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej: „Katechizm polskiego dziecka”, „Barwy Ojczyste”, „Co to jest Polska?”. Nie zabrakło również piosenki, która wykonana była podczas II Międzyprzedszkolnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej. Odśpiewany został również Hymn Państwowy.

25 października 2019 r., w ostatni piątek przed 1 listopada, nasze Przedszkole włączyło się  do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Jej celem jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, zwłaszcza o bohaterach, którzy zapisali się w historii kraju oraz w historii naszych małych ojczyzn. Dzieci z grupy IV wybrały się na spacer i zapaliły znicze pod pomnikiem Sanitariuszki.

Dzięki uczestnictwu w zainicjowanej w tym roku akcji MEN „Szkoła pamięta” dołączyliśmy do społeczności pielęgnujących pamięć o naszej historii. Akcja „Szkoła pamięta” to kolejna cenna lekcja.

5 listopada przypada – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje, które zaprezentowały na balu Postaci Bajkowych. Można było spotkać m.in. księżniczki, wróżki, biedroneczki, tygryski. Pojawili się również strażacy, spidermany oraz kilku batmanów. Dzieci bawiłu się przy bajkowych melodiach z dobrze nam znanych bajek.

Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości.Bajkowo było w naszym przedszkolu...

Nasze przedszkole włączyło się w akcję odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. W piątek, 08.11.2019r., o godz. 11.00 w naszej placówce odbędzie się apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotowany przez dzieci z grupy II i grupy III, które zaprezentują wiersze i piosenki o Polsce. O symbolicznej godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki zaśpiewają nasz hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Bądźmy razem w tym dniu!

Świętujmy wspólnie Święto Niepodległości!