O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą doskonale przedszkolaki z grupy II. Dnia 21 września podczas zajęć  dzieci utrwalały  nazwy owoców poznanych w poprzednim tygodniu oraz poznały nazwy tych, które nie rosną w naszym polskim sadzie. Omawiały ich kształt, kolor oraz próbowały rozpoznać owoce po zapachu. A na koniec zabrały się do pracy i wykonały pyszne szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolakom bardzo smakowała własnoręcznie wykonana potrawa. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji oraz radości. 

         Po raz kolejny 20 września w „szóstce” obchodziliśmy święto przedszkolaków. W tym dniu od samego rana wszystkie maluchy zadecydowały co będą jadły na świątecznym śniadaniu. Pani dyrektor Aneta Buczkowska złożyła wszystkim serdeczne życzenia i powitała dzieci nowoprzyjęte wręczając im „certyfikaty przedszkolaka” To sprawiło, że dzieci poczuły się wyróżnione i dumne. Na dzieci czekały też kolorowe balony, na których mogły malować flamastrami wesołe swoje buźki, były kolorowanki, zabawy przy piosence. Wszystkie atrakcje przewidziane na ten dzień wywołały na dziecięcych buziach szeroki uśmiech. Imprezie dopisywała słoneczna pogoda i dobry humor. Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w obchodach OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA, który był powodem wielu radosnych przeżyć, nie tylko dla najmłodszych.

Anna Pniewska i Aleksandra Siewiera


przedszkolak

W tym tygodniu trzylatki witają jesień. Bawią się przy piosence "Ola i liście". Malują farbami kolorowe liście. Wybraliśmy się do park nadmorskiego na jesienny spacer, w trakcie którego zbieraliśmy "dary jesieni" - kolorowe listki, kasztany, żołędzie, kolorowe noski i jarzębinę. Zebrane okazy wzbogaciły nasz "jesienny kącik przyrody".   

Małgorzata Kucal Wioletta Kosidło

Dnia 15 września dzieci z grupy II obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki - dzień kreatywności, talentu, wiary we własne możliwości. „Dzień Kropki” zapoczątkowany został przez historię bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa pt. „The Dot”. Jest to opowiadanie o małej dziewczynce Vasthi, która dzięki malutkiej kropce  i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Nasze przedszkolaki podobnie jak Vasthi,  próbowały, według własnego pomysłu stworzyć kropki na swoich kokardkach. 

Ostatni wtorek upłynął nam na zabawach z jabłkami…Wspólnie śpiewaliśmy o rumianym jabłuszku, przeliczaliśmy jabłka, porównywaliśmy ich wielkość, kształt i kolor. Następnie malowaliśmy farbami kontur jabłka  inspirując się naturalnymi okazami leżącymi na stoliku. A podczas drugiego śniadania degustowaliśmy nie tylko jabłka ale maliny, jeżyny, śliweczki, gruszeczki…