Dzieci z grupy  V wzięły  udział  w  akcji  sadzenia roślin  w centrum naszego miasta .Każdy  posadził cebulkę  kwiatowa , która pięknie  zakwitnie  wiosną.

Dzieci z grupy III podczas zabaw plastycznych bawiły się piaskiem kinetycznym. Lepiły, zawijały…tworzyły przeróżne formy wykorzystując w pełni swoją wyobraźnię.

Dnia 12 października nasze przedszkole odwiedził Pan Daniel - Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu. Pan Policjant przeprowadził z dziećmi prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych i bezpiecznych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Poruszane były m.in. takie tematy: Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię? Jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka? Komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie? Czy mogą poczęstować się cukierkiem od obcej osoby? Jak mam zachować się w kontakcie z nieznanym pieskiem….? Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi drobny upominek.

Dzieci z grupy V dobrze wiedzą ,że picie naturalnych soków z owoców i warzyw
jest bardzo zdrowe i dlatego dzisiaj tj.  10 .10. 2018  z zainteresowaniem pomagały
w wyciskaniu za pomocą sokowirówki soku z jabłek i marchewek.
Na zdjęciach widać z jakim apetytem wypijają sok.  Dzieci z naszej grupy wiedzą dobrze
co jest smaczniejsze i zdrowsze od słodyczy.

Wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne pozwalają dzieciom na ćwiczenia zdolności manualnych, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, która pozwala na świadome i kontrolowane zarządzanie ruchami ciała. Dzieci uczą się posługiwać narzędziami, przedmiotami, poznają nowe pojęcia, nowe techniki i rzeczy. Rozwijają także zmysł dotyku, trenują koordynację dłoni.

Tak bawiły się dzieci z grupy III. Rysowały, lepiły, kleiły, manipulowały kasztanami…

Dzieci z grupy V w ramach realizacji projektu matematyczno -przyrodniczego wybrały spośród wszystkich drzew w przedszkolnym ogrodzie drzewo kasztanowiec.  Przez cały rok będą obserwowaly zmiany zachodzące w wyglądzie drzewa   we wszystkich porach roku,  owoce  -kasztany. Podczas zajęć plastyczno-technicznych dzieci będą wykonywać ludziki,  zwierzątka kasztanow.