wakacje

W ramach realizacji programu adaptacyjnego, 4.06 odbyło się zebranie z rodzicami naszych przyszłych maluszków. Tydzień później dzieci poznawały swoje przedszkole na zajęciach otwartych. Zajęcia prowadzone były dwuetapowo.

Pożegnania  nadszedł czas ,szkoła woła  Was !!!. Dzisiaj tj. 18 czerwca dzieci 6 letnie z grupy V pożegnały przedszkole. Na początku uroczystości sześciolatki zostały   pożegnane wierszem i piosenką  przez młodszych kolegów, którzy jeszcze zostają  w  przedszkolu. Młodsze dzieci przygotowały  upominki dla starszych kolegów. Dzieci z grupy V zaprezentowały ciekawą inscenizację o tematyce ekologicznej oraz wiersze i piosenki o przedszkolu i szkole. Na zakończenie  pani Dyrektor  wręczyła  podziękowania rodzicom i dyplomy dla dzieci. Każde  dziecko  otrzymało  na pamiątkę  książkę. Pamiątką  chwil w przedszkolu  było  wspólne zdjęcie.
 Rodzice podziękowali  wszystkim  pracownikom za ich wkład  w wychowanie dzieci. Po uroczystości dzieci razem z rodzicami wybrali się  do kawiarni na pyszne lody. To  był  piękny i  pełen  wrażeń  dzień. Kochane dzieci życzymy Wam wielu sukcesów  w szkole a Waszym Rodzicom radości z Waszych osiągnięć  Szerokiej drogi.

Dnia 06.06.2019 dzieci z naszego przedszkola spotkały się że strażakom i ratownikami w ramach tematu ,,Bezpieczne wakacje". Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem strażaka oraz z wozem strażackim.Ratownicy medyczni zaprezentowali jak pomagają ludziom poszkodowanym w wypadku, a chętne dzieci mogły poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocyna fantomie.Dzieci dowiedziały się jak powinny wyglądać bezpieczne wakacje.

W tym roku nasz coroczny FESTYN RODZINNY odbył się 23.05.2019r. Nasi wychowankowie wraz z rodzicami i personelem przedszkola wspólnie bawili się, grali i degustowali szeroką ofertę gastronomiczną: grill, frytki, zupę pomidorową, soki owocowe, ciasta upieczone przez rodziców naszych wychowanków.

W części artystycznej przedszkolaki zaprezentowały przegląd piosenek w formie koncertu życzeń dla mamy i taty. Po części artystycznej nastąpił czas wspólnych zabaw i konkursów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria „Kot w worku”. Ogromne powodzenie u dzieci miało malowanie twarzy, przed którym to stanowiskiem ustawiła się długa kolejka. Największą atrakcję stanowili strażacy i możliwość obejrzenia ich wozu bojowego. W festynie uczestniczyły również dzieci, które od września zostaną wychowankami naszego przedszkola. W ten sposób miały okazję zapoznać się i integrować ze społecznością przedszkolną. W atmosferze zabawy i radości szybko upłynęły dwie godziny. Dziękujemy rodzicom za udział i zaangażowanie w organizację festynu.

W piątek, 31.05.2019r, na dzieci z grupy II czekało wiele atrakcji. Po śniadaniu dzieci bawiły się wspólnie z młodszymi kolegami z grupy I na dyskotece przy przebojach dla przedszkolaków i nie tylko. Po II śniadaniu 4 latki razem z grupą I udały się na przejazd kolejką turystyczną po Kołobrzegu. Dzieci obejrzały wiele znajomych im miejsc oraz poznały nowe, min. Port Jachtowy, Stadion Sportowy, Hala Milenium, Bazylikę-Katedrę, Ratusz, Urząd Miasta. Po tej pełnej wrażeń wycieczce dzieci wróciły do przedszkola, w którym czekały na nie kolejne atrakcje. Na podwórku przedszkolnym chętne dzieci mogły lepić z ciastoliny, puszczać bańki oraz bawić się przy muzyce.