Dnia 14 maja obchodziliśmy dzień Farmaceuty. Z tej okazji dzieci z grupy III wybrały się do pobliskiej apteki, aby przybliżyć sobie zawód i obowiązki farmaceuty. Dziękujemy za miłe upominki.

festyn

Dnia 13.05.2019 r. W sali widowiskowej RCK odbył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny pod hasłem „Taneczne podróże w świat baśniowej muzyki" zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10. Dzieci z grupy III zatańczyły „Taniec Mai". Młodzi tancerze zachwycili publiczność swoim występem.

zastepcze

Dnia 8 maja dzieci z naszego przedszkola po raz kolejny wzięły udział w sportowej spartakiadzie – „Walka Gigantów” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 6 . Takie spotkanie przedszkolaków to wspaniała okazja, aby promować aktywność sportową w duchu zasad fair play. Mali giganci pokonywali slalom z jajkiem, rzucali woreczkiem do celu, przechodzili przez tunel. Była to super zabawa! Wróciliśmy z pucharem! Zajęliśmy II miejsce!

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na główne problemy, z jakimi borykają się  osoby z autyzmem oraz ich najbliżsi  (m.in. dyskryminacji, izolacji, braku opieki i wsparcia).

W naszym Przedszkolu od wielu lat prowadzone są działania terapeutyczne z dziećmi  z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W przedszkolu funkcjonują grupy dla dzieci z autyzmem, w których dzieci mają możliwość prawidłowego i harmonijnego rozwoju. Poprzez wspólne zajęcia i zabawę uczą się prawidłowych zachowań integrując się z rówieśnikami. W tematykę obchodów wprowadził dzieci film pt. „Czym jest autyzm”, który ukazał codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób.

2 kwietnia budynek i sale przedszkolne zostały udekorowane niebieskimi akcentami, a wszystkie przedszkolaki i panie aby przyłączyć się do akcji ubrani byli na niebiesko. W tym dniu dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach muzyczno-ruchowych. Uwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie pracy plastycznej „Niebieska dłoń dla mojego przyjaciela”.