W połowie maja w naszym przedszkolu odbyło się zebranie organizacyjne z Rodzicami  nowoprzyjętych dzieci z Dyrektorem przedszkola oraz nauczycielami grupy. Nasi Milusińscy wraz z Rodzicami uczestniczyli również w przedszkolnym festynie rodzinnym.

Kolejnym etapem w zapoznaniu Dzieci i Rodziców z naszym przedszkolem były otwarte zajęcia adaptacyjne, które odbyły się w dniu 6 czerwca. Jako przykład zajęć z dziećmi przedstawiono możliwość wykorzystania ogólnodostępnych i prostych pomocy, które pozwalają na oddziaływanie na zmysły bawiących się. Nam do tego celu posłużył zwykły makaron. Możliwość smakowania go, mieszania, nadawania mu koloru, zapachu oraz wykorzystania jego kształtu zaciekawiło wszystkich biorących udział w zabawie. Innym przykładem zajęć realizowanych w przedszkolu była zabawa z kolorami. Poprzez zabawę i malowanie utrwalano znajomość podstawowych kolorów oraz ich występowanie w otoczeniu dziecka. Nie zabrakło również zwiedzania placówki oraz prezentacji specjalistycznych gabinetów terapeutycznych. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Jesteśmy przekonani, że ciekawe zabawy i zajęcia jakie czekają was w przedszkolu będą równie owocne i pełne wrażeń jak te które odbyły się w ramach spotkania adaptacyjnego. Do zobaczenia we wrześniu.

P.A.

Czy to możliwe, oczywiście - zobaczcie sami. My w grupie IV potrafimy namalować piękne wiosenne drzewa. Spróbujcie!

Dnia 08.06.2018 dzieci z grupy IV I V wzięły udział w Międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Sportowej w Miejskim Przedszkolu Nr 1. Spartakiada rozpoczęła się od zapalenia znicza olimpijskiego i przemarszu zawodników ze wszystkich kołobrzeskich przedszkoli. Wszystko to odbyło się w podniosłej atmosferze. Kapitanowie drużyn sportowców losowali numery startowe . A potem zaczeły się zawody sportowe, którym towarzyszyły ogromne emocje zawodników oraz kibiców. Między dyscyplinami występowały czirliderki oraz pokaz akrobatyki sportowej. Wszystkie drużyny wygrały we wszystkich dyscyplinach sportowych, dzieci były bardzo zadowolone i z minami zwycięzców wróciły do przedszkola. Brawo nasi młodzi sportowcy.

Mgr P. Surówka, mgr H.Iwanek

Dnia 04.06.2018r(poniedziałek) z okazji „Dnia Dziecka” dzieci z gr II wybrały się kolejką miejską do Sali zabaw „Babakuba”, gdzie przedszkolaki spędziły czas na wesołej zabawie. Dodatkowymi atrakcjami było: lepienie z masy solnej, dyskoteka z bańkami, malowanie twarzy oraz robienie dużych baniek na powietrzu.

Dnia 29 maja dzieci z grupy II udały się do Hotelu Wellness ProVita w Kołobrzegu, gdzie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje m.in z żółtego sera , fety, szynki, pieczarek, brokułów i kukurydzy. Kiedy wszystkie pizze piekły się... dla dzieci zostały przygotowane pyszne i co najważniejsze zdrowe lody o smaku melona oraz czekolady. Ale to nie koniec niespodzianek! Dzięki życzliwości osób pracujących w hotelu mogliśmy na chwilę zobaczyć, gdzie znajduje się i jak wygląda fabryka pyszności, czyli kuchnia.

Dziękujemy Rodzicom oraz Załodze z Hotelu Wellness ProVita za super doświadczenie, super jedzenie, super zabawę!

W dniu 24.05.2018r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. ,,Czyste powietrze wokół nas”. Konkurs był skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym 5 i 6-latków, które realizowały przedszkolny program edukacji antytytoniowy ,,Czyste powietrze wokół nas” w roku szkolnym 2017/2018. A w środę 06.06.2018 roku odbyło się wręczenie nagród w siedzibie PSSE w Kołobrzegu. Wyróżnienia otrzymali: Szymon, Maria, Maja z gr. IV i Wojciech z gr. V. Serdecznie gratulujemy.

P.A.