Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

6 grudnia, tuż po śniadaniu, w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Wszyscy powitali Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Każda z grup przygotowała dla Mikołaja piękne wierszyki i piosenki. Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.

Dnia 7 grudnia w grupie III został zorganizowany dzień otwarty z udziałem rodziców . Tego dnia dzieci razem ze swoimi najbliższymi wykonywały ozdoby na choinkę, stroiki oraz kartki świąteczne. W świątecznej atmosferze wszyscy z zapałem wykonywali piękne ozdoby wykazując się pomysłowością oraz kreatywnością. Był to naprawdę mile spędzony czas… cenny czas, podczas którego dzieci i ich najbliżsi wspólnie „pracowali” jednocześnie świetnie się bawiąc. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Święta tuż tuż… A my postanowiliśmy zrobić świąteczne Gnomy. Troszkę materiału – najlepszy z koszuli taty, sztuczna bródka, sztuczny puch z poduszki, nożyczki nici, trochę pomysłu i Gnom gotowy!

Najważniejsze kwestie zebrania „Drużyny kangura” przedszkoliada.pl

1. Organizatorem zajęć jest Niepubliczna Placówką Oświatowo-Wychowawczą, Centrum Sportu „DINO”, reprezentowana przez Pana Adriana Szpakowskiego NIP: 839 297 83 01 z siedzibą w 70-777 Szczecin, ul. Jasna 103 B.
  2. Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu jedynie udostępnia pomieszczenie, w którym są prowadzone zajęcia ruchowe.
  3. Organizator odpowiada za jakość prowadzonych zajęć, komunikację z rodzicami, ustalanie wszelkich zmian w tym zakresie.
  4. Wszelkie kwestie związane z organizacją zajęć reguluje umowa zawarta pomiędzy Rodzicem a Niepubliczną Placówką Oświatowo-Wychowawczą, Centrum Sportu „DINO”.
  5. Ze względów bezpieczeństwa, w oparciu o Procedurę Przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola, przedszkole zastrzega sobie konieczność złożenia przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka upoważnienia do odbioru dziecka przez osobę prowadzącą zacięcia (w przypadku, gdy odbiór dziecka nie zostanie dokonany przez rodzica/opiekuna prawnego lub inną osobę przez niego upoważnioną).

Brak upoważnienia do odbioru dziecka uniemożliwi udział w zajęciach.

1. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci, których umowa zostanie dostarczona do nauczycielki/instruktora.
  2. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki (sala gimnastyczna) w czterech blokach półgodzinnych:

14:30-15:00

15:00-15:30

15:30-16:00

16:00-16:30

1. Rodzic po każdych zajęciach zobowiązany jest do odbioru swojego dziecka zaraz po ich zakończeniu z sali gimnastycznej.
  2. W przypadku upoważnienia przez rodzica do odbioru dziecka z przedszkola dla prowadzącego, należy pozostawić karty do wylogowywania u nauczycieli grupy. Zwrot kart bezpośrednio po zajęciach.

Nie dotyczy rodziców indywidualnie przyprowadzających dzieci na rozrywkę ruchową.

1. W miesiącu grudniu płatności za zajęcia są jednostkowe i wynoszą 9 zł za każde zajecie, tj.: 10.12, 17.12 = 18 zł.

W następnych miesiącach należy przelewać już stałą kwotę 36 zł.

W przypadku rodzeństwa drugie dziecko płaci połowę 18 zł.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt.

Michał Grochulski, koordynator lokalny przedszkoliada.pl

509 608 779

W czwartek, 29.11.2018r., dzieci z grupy II udały się w podróż do świata magii i czarów, aby przewidzieć swoją przyszłość.. Za pomocą zaklęcia i magicznego klucza otworzyły czarodziejski świat. Rzucając monetą przez ramię do miski z wodą złożyły dary. Za pomocą wróżby z butelką próbowały odgadnąć kim będą w przyszłości. Losując kolorowe gwiazdki z czarodziejskiego kapelusza dowiedziały się na co mają zwracać uwagę w przyszłym roku. Wróżba z butów wskazała, że w egzotyczną podróż jako pierwsza z grupy uda się Anastasia. Podróż po czarodziejskiej krainie zakończyło pamiątkowe zdjęcie.

W środę 28 listopada dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do kina Wybrzeże . Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „Dziadek do orzechów”. To historia Clary, która poszukuje klucza mogącego pomóc otworzyć jej tajemnicze pudełko .Po drodze dziewczyna trafia do magicznej krainy, a jej sprzymierzeńcem staje się napotkany żołnierz, Philip. Już w duecie staną do walki ze złą władczynią pewnego magicznego Królestwa, a przy okazji postarają się zdobyć upragniony klucz i zaprowadzić porządek w całej krainie. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.