Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjny "Dziel się Uśmiechem".

Partnerzy programu:

Podczas każdej edycji programu „Dziel się Uśmiechem” uczniowie z całej Polski poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce.

Dzięki inicjatywie już blisko 900 tys. uczniów z całej Polski poznało prostą receptę na zdrowe i czyste zęby. Z początkiem września 2023 r. ruszyła 11 odsłona programu. Od tego roku w zajęciach mogą także uczestniczyć zerówkowicze. W trakcie lekcji w szkołach, z pomocą atrakcyjnych materiałów dydaktycznych, kolejne 150 tys. uczniów klas 0-3 dowie się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej. Od 5 lat ambasadorką programu jest Magdalena Różczka, aktorka i działaczka społeczna.

Materiały dla uczniów zostały stworzone przez Mars i Polski Czerwony Krzyż we współpracy z ekspertami z PTS oraz PTSD. Są one atrakcyjne dla dzieci i wpisują się w podstawę programową. Nauczyciele mogą je wykorzystać przeprowadzają zarówno klasyczne lekcje w klasach, jak i podczas nauczania zdalnego.

W roku szkolnym 2023/24 grupa IV i V bierze udział w programie.

Regulamin na stronie.