Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w  przedszkolu, dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować.

Dzięki kącikowi przyrody udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin i środowiska. 14 marca dzieci zakładały hodowle roślin. Jedne nasiona wsadzane są wprost do ziemi, a drugie na gazie, zanurzonej w słoiku z wodą, a inne na wacie. Dzieci obserwują różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście. Tak samo jak w przypadku cebuli, pietruszki i rzeżuchy. Szczypiorek i natka pietruszki służą do dekoracji i urozmaicenia kanapek. Wysokie wartości odżywcze stanowią uzupełnienie jadłospisu w zdrowe produkty.