Dnia 29 maja dzieci z grupy II udały się do Hotelu Wellness ProVita w Kołobrzegu, gdzie uczestniczyły w warsztatach kulinarnych. Zadaniem przedszkolaków było przygotowanie pizzy. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni, dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Na cieście pojawiły się ciekawe kompozycje m.in z żółtego sera , fety, szynki, pieczarek, brokułów i kukurydzy. Kiedy wszystkie pizze piekły się... dla dzieci zostały przygotowane pyszne i co najważniejsze zdrowe lody o smaku melona oraz czekolady. Ale to nie koniec niespodzianek! Dzięki życzliwości osób pracujących w hotelu mogliśmy na chwilę zobaczyć, gdzie znajduje się i jak wygląda fabryka pyszności, czyli kuchnia.

Dziękujemy Rodzicom oraz Załodze z Hotelu Wellness ProVita za super doświadczenie, super jedzenie, super zabawę!