W połowie maja w naszym przedszkolu odbyło się zebranie organizacyjne z Rodzicami  nowoprzyjętych dzieci z Dyrektorem przedszkola oraz nauczycielami grupy. Nasi Milusińscy wraz z Rodzicami uczestniczyli również w przedszkolnym festynie rodzinnym.  

Kolejnym etapem w zapoznaniu Dzieci i Rodziców z naszym przedszkolem były otwarte zajęcia adaptacyjne, które odbyły się w dniu 6 czerwca. Jako przykład zajęć z dziećmi przedstawiono możliwość wykorzystania ogólnodostępnych i prostych pomocy, które pozwalają na oddziaływanie na zmysły bawiących się. Nam do tego celu posłużył zwykły makaron. Możliwość smakowania go, mieszania, nadawania mu koloru, zapachu oraz wykorzystania jego kształtu zaciekawiło wszystkich biorących udział w zabawie. Innym przykładem zajęć realizowanych w przedszkolu była zabawa z kolorami. Poprzez zabawę i malowanie utrwalano znajomość podstawowych kolorów oraz ich występowanie w otoczeniu dziecka. Nie zabrakło również zwiedzania placówki oraz prezentacji specjalistycznych gabinetów terapeutycznych. Wszyscy doskonale się bawiliśmy. Jesteśmy przekonani, że ciekawe zabawy i zajęcia jakie czekają was w przedszkolu będą równie owocne i pełne wrażeń jak te które odbyły się w ramach spotkania adaptacyjnego. Do zobaczenia we wrześniu.

P.A.