W środę 28 listopada dzieci z grupy IV i V wybrały się na wycieczkę do kina Wybrzeże . Przedszkolaki obejrzały film animowany pt. „Dziadek do orzechów”. To historia Clary, która poszukuje klucza mogącego pomóc otworzyć jej tajemnicze pudełko .Po drodze dziewczyna trafia do magicznej krainy, a jej sprzymierzeńcem staje się napotkany żołnierz, Philip. Już w duecie staną do walki ze złą władczynią pewnego magicznego Królestwa, a przy okazji postarają się zdobyć upragniony klucz i zaprowadzić porządek w całej krainie. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków były potwierdzeniem, iż bajka bardzo się podobała. Wyjazdy edukacyjne to możliwość obserwacji, zdobywania informacji, które są podstawą trwalszej i bogatszej wiedzy. To nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale również wdrażanie do właściwych zachowań podczas pobytu w kinie. Po udanym seansie wszyscy w doskonałych nastrojach wróciliśmy do przedszkola.