Dnia 20.03.2019r przedszkolaki z grupy IV i V wybrały się do Muzeum Oręża Polskiego w celu poznania historii naszego r miasta Kołobrzegu.  Pod czujnym okiem Pani Halinki dzieci poznały historię naszego miasta, Wojska Polskiego, lotnictwa oraz zaślubin z morzem. Dzieci zobaczyły zbiór związany z uzbrojeniem, wyposażeniem i mundurami żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej , unikatową kolekcję mundurów oddziałów paramilitarnych oraz kolekcję broni strzeleckiej, orderów, odznaczeń i odznak pamiątkowych. Pani Halinka opowiedziała dzieciom jak ważne dla Polski i Polaków był dzień Zaślubin z Morzem. Oczywiście największe wrażenie zrobiły na przedszkolakach ogromne samoloty, działa, czołgi oraz helikoptery.

Dzięki takim wycieczkom dzieci mogą poznać historię naszego miasta oraz kraju.