Zakończenie Przedszkolnej Akcji Zbiórki Karmy dla  Piesków i Kotków z Kołobrzeskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.
W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani.  To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących. Chcielibyśmy by dzieci - przedszkolaki uczyły się odpowiedzialności, prawości, by były wrażliwe na los innych. Aby nie były obojętne na los pokrzywdzonych, których wokół nas nie brakuje.
Psy i koty oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu. Czasem mają szansę przywiązac się do niego, by potem zostac porzucone daleko od pana. A czasem wręcz odwrotnie są przywiązane do niego krótkim łańcuchem, czekając na miskę, która może się nie pojawić. Taki los jest wielu zwierząt i musimy o tym pamiętać, nawet jeśli nasze zwierzę ma wszystko czego potrzebuje.
W miesiącu styczniu i lutym w naszym przedszkolu trwała akcja zbiórki karmy dla schroniaczków.
Akcja pomocy bezdomnym pieskom i kotkom jest jedną z najprostszych form  w  jaką mogą włączyć się dzieci. Mogą mieć satysfakcję i poczucie, że coś zależy od nich, że choć chwilowa poprawa warunków ma znaczenie.
Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w akcję. I pokazali swoim dzieciom, że pomaganie jest dobrym nawykiem i  nic nie kosztuje!!