Temat Termin Materiały do zajęć
Wykonywanie świątecznych kartek oraz ozdób bożonarodzeniowych Pierwsza połowa grudnia Koraliki, kolorowe tasiemki, naklejki o świątecznej tematyce, kolorowy brokat, kulki, gwiazdki ze styropianu, mikołaje duże i małe, szyszki, makaron (różne wzory w tym kokardki, muszelki, rurki, świderki) , kolorowe  spreje (w tym  srebrny i złoty), aniołki (zrobione z gipsu, z włóczki, papieru), suszone krążki pomarańczy, cekiny
Wielkanoc tuż –tuż (wykonywanie świątecznych palemek oraz stroików) Pierwszy tydzień kwietnia Bukszpan, kolorowe wstążki, gąbki (do włożenia gałązek), plastykowe, styropianowe jajka, pisanki (ze sztucznego tworzywa), wydmuszki, gałązki wierzby naturalne lub sztuczne,  (bazie kotki), naklejki o wielkanocnej tematyce, kolorowe  gałązki, sztuczne kwiaty, zwierzątka na patyczku lub bez patyczka( zając, baranek, kurczak)

W każdy pierwszy poniedziałek i wtorek miesiąca od godz. 15.00 do 15.30 zapraszamy na indywidualne konsultacje chętnych zainteresowanych rodziców.

Nauczyciel wychowawca – Wioletta Kosidło

Nauczyciel wspomagający – Małgorzata Kucal

Jeżeli zaistniałaby potrzeba konsultacji  w innym terminie to prosimy o kontakt telefoniczny  94 35 242 88 lub osobisty w celu ustalenia  terminu spotkania.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc listopad:

1. „Dbamy o zdrowie” – spożywanie zdrowej żywności: warzyw, owoców, mięsa, nabia¬łu (ograniczanie spoży¬cia słodyczy, chipsów), picie kompotów, soków (ograniczanie napojów gazowanych), dbanie o higienę po¬przez: codzienne mycie całe¬go ciała; mycie zębów po posił¬kach; mycie rąk, zwłaszcza po pobycie w toalecie i zabawie na świeżym powietrzu; samodzielne ubieranie się i rozbieranie, dbanie o rzeczy osobiste.

2. „Domowi ulubieńcy” – poznawanie zasad dbania o zwierzęta hodowane w domu; karmienie ich, wycho¬dzenie na spacer; nazywanie dorosłych i młodych zwierząt.

3. „A deszcz pada i pada…” – obserwowanie zmian zachodzących późną jesienią, występujących zjawisk atmosferycz¬nych, np. padającego deszczu, mgły, obniża¬jącej się temperatury, skracającej się długości dnia.

4. „Urządzenia w moim domu” –   poznawanie wybranych urządzeń gospodarstwa domowego; dostrzeganie roli urzą¬dzeń gospodarstwa do¬mowego w ułatwianiu pracy ludziom.

Kotek Puszek

I. Kotek Puszek z czarną łatką

dziś w przedszkolu był z Agatką,

a z kieszeni u fartuszka

wyglądały małe uszka.

II. Nagle ruszył się fartuszek,

na podłogę skoczył Puszek.

Teraz będziesz, kotku, z nami,

my już ciebie nie oddamy.

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne na miesiąc listopad:

1.      „Dbamy o zdrowie” – spożywanie zdrowej żywności: warzyw, owoców, mięsa, nabia­łu (ograniczanie spoży­cia słodyczy, chipsów), picie kompotów, soków (ograniczanie napojów gazowanych), dbanie o higienę po­przez: codzienne mycie całe­go ciała; mycie zębów po posił­kach; mycie rąk, zwłaszcza po pobycie w toalecie i zabawie na świeżym powietrzu; samodzielne ubieranie się i rozbieranie, dbanie o rzeczy osobiste.

2.      „Domowi ulubieńcy” – poznawanie zasad dbania o zwierzęta hodowane w domu; karmienie ich, wycho­dzenie na spacer; nazywanie dorosłych i młodych zwierząt.

3.      „A deszcz pada i pada…” – obserwowanie zmian zachodzących późną jesienią, występujących zjawisk atmosferycz­nych, np. padającego deszczu, mgły, obniża­jącej się temperatury, skracającej się długości dnia.

4.      „Urządzenia w moim domu” –   poznawanie wybranych urządzeń gospodarstwa domowego; dostrzeganie roli urzą­dzeń gospodarstwa do­mowego w ułatwianiu pracy ludziom.

Kotek Puszek

I. Kotek Puszek z czarną łatką

dziś w przedszkolu był z Agatką,

a z kieszeni u fartuszka

wyglądały małe uszka.

II. Nagle ruszył się fartuszek,

na podłogę skoczył Puszek.

Teraz będziesz, kotku, z nami,

my już ciebie nie oddamy.

PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI – GRUPA I

rok szkolny 2017/2018

LP

FORMA

WSPÓŁPRACY

TERMIN REALIZACJI CELE
 1.

Spotkania adaptacyjne

maj/czerwiec

- zapoznanie dzieci i rodziców
ze środowiskiem przedszkolnym, nauczycielami, pracownikami niepedagogicznymi

- uczestnictwo dzieci i rodziców
w zajęciach integracyjnych, zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych

- przeprowadzenie badania ankietowego nt. dzieci

2.

Zebranie organizacyjne

wrzesień

- omówienie przez p. dyr. spraw związanych z odpłatnością (nowe umowy) oraz zajęcia dodatkowe

- zapoznanie z nową podstawą programową, obowiązującymi programami wychowawczo-dydaktycznymi

- sprawy organizacyjne (wybór Rady Oddziałowej,  Rady Rodziców, ustalenie składki na R.R., odbiór dzieci -upoważnienia)

3.

Zajęcia otwarte dla rodziców

październik/grudzień

marzec/kwiecień

- możliwość zaobserwowania swojego dziecka w działaniu na tle grupy

4.

Zebranie grupowe

październik

luty

- przekazanie rodzicom informacji o osiągnięciach dzieci

5.

Zebranie grupowe

maj/czerwiec

- przekazanie rodzicom informacji o osiągnięciach dzieci

- przekazanie sprawozdania z realizacji zadań planu rocznego

- podziękowanie rodzicom za współpracę w bieżącym roku szkolnym

- podsumowanie pracy R. R.

6.

Rozmowy indywidualne z rodzicami

praca ciągła

- omawianie bieżących spraw, wydarzeń