ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE NA MIESIĄC STYCZEŃ 2020 GRUPA V

1. I.MIJAJĄ DNI, MIESIĄCE 07.01- 10.01.2020
    1. Rozpoznawanie liter drukowanych- małych i wielkich, czytanie wyrazów o prostej budowie fonetycznej.
    2. Nazywanie kolejno pór , dni tygodnia , miesięcy, określanie aktualnej pory roku, miesiąca, dnia tygodnia.
    3. Zwracanie uwagi na kalendarze, ich rolę w określaniu dni tygodnia, miesięcy.
    4. Tworzenie atmosfery wzajemnego zaufania, sprzyjającej otwartemu komunikowaniu o własnych przeżyciach, problemach.
  2. II.DZIEŃ I NOC 13.01-17.01.2020
  3. Kształtowanie umiejętności dostrzegania i odtwarzania rytmu, powtarzających się sekwencji i kontynuowania ich
  4. Uświadomienie konieczności racjonalnego wykorzystywania czasu, planowania sposobu spędzania wolnych chwil
  5. Poszerzenie zasobu słownictwa i pojęć
  6. Doskonalenie umiejętności dokonywania oceny postępowania innych i odróżniania spraw ważnych od błachych
  1. III. BABCIA I DZIADEK 20.01- 24.01.2020
    1. Wzmacnianie więzi emocjonalnych z najbliższymi członkami rodziny.
    2. Zachęcanie dzieci do podtrzymywania rodzinnych zwyczajów i tradycji.
    3. Kształtowanie właściwej postawy dzieci wobec osób starszych.
    4. Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych- budowanie dialogu, wywiadu, rozmowy.
  1. IV. ZIMA I ZWIERZĘTA   27.01- 31.01.2020
  2. Rozwijanie wiary we własne możliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu i umiejętności planowania działań.
  3. Kształtowanie umiejętności współdziałania w zespole oraz dostrzeganie wartości wspólnej pracy, aby osiągnąć wyznaczony cel.
  4. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie zimą, zwrócenie uwagi na koloryt i piękno przyrody w zimowej szacie.
  5. Poznanie wybranych właściwości fizycznych śniegu i lodu, zwracanie uwagi na zanieczyszczenia, które zatrzymują w sobie.