Dni Kołobrzegu 2023

Dnia 20 maja 2023 r. o godzinie 12.00 na dziedzińcu ratusza miejskiego rozpoczniemy świętowanie Dni Kołobrzegu 2023 w 768. rocznicę przyznania praw miejskich naszemu Miastu przez księcia Warcisława III i biskupa kamieńskiego Hermana von Gleichen.

Było to 23 maja 1255 r. To wydarzenie historyczne uczcimy tradycyjnym, barwnym przemarszem do portu pasażerskiego. Na inauguracji Dni Kołobrzegu będziemy gościć przedstawicieli z miast partnerskich Miasta Kołobrzeg. Przed wyruszeniem przemarszu odbędzie się część oficjalna, która potrwa ok. 30 minut.

Trasa przemarszu jest następująca:

• ul. Armii Krajowej,
  • ul. Dworcowa,
  • ul. Zwycięzców,
  • ul. Solna - przejście dla pieszych, chodnikiem do Regionalnego Centrum Kultury,
  • ul. Reymonta,
  • ul. Rodziewiczówny,
  • ul. Mickiewicza,
  • ul. Towarowa do portu pasażerskiego przy latarni morskiej, gdzie nastąpi zakończenie przemarszu.

Przy latarni morskiej Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Miejską Biblioteką Publiczną przygotował piknik rodzinny. Czekają tam różne atrakcje: KLAUNI KULKI, animacje sportowo – rekreacyjne MOSiR, mobilna biblioteka, gry planszowe, dmuchańce i lody dla dzieci, Strefa Rowerowej Stolicy Polski.

Przemarsz poprowadzi Młodzieżowa Orkiestra Dęta RED SWING LOW z Gryfic.

W imieniu Pani Prezydent Miasta, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przemarszu: przedszkolaków, uczniów z miejskich i powiatowych szkół, zespoły taneczne, kluby sportowe, organizacje pozarządowe.

Oczywiście, mile widziane różne elementy dekoracyjne, barwne stroje, itp.