• Miejskie Przedszkole  Nr w Kołobrzegu
A A A
Domownicy dzielą się na pary. Stają w szeregach naprzeciwko siebie w odległości 3-4 metrów. Rodzic prowadzący rozkłada między nimi kartki, które będą symbolizować kamienie wystające z ziemi, górskiej rzeki. Zadaniem ich jest przejście z jednego brzegu rzeki na drugi bez zamoczenia nóg, czyli nie spadając z kamienia. Pary „przeprowadzają się przez rzekę” jednocześnie i dbają o to, aby nie zrzucić partnera. (Można to ćwiczenie wykonać tylko z dzieckiem).
Celem ćwiczenia jest integracja, współpraca.
Życzę dobrego czasu spędzonego wspólnie :)
Alina Kornak.
 
 
 
Przesyłam Państwu wersje bajki, którą znajdziecie poniżej na stronie. Tym razem nie trzeba jej czytać samemu - zrobi to za Państwa Tomasz Kot :) Albo animacja, jeśli chcecie zająć dziecko obrazami ruchomymi :) Jeśli więc ktoś nie jest przekonany, do wersji poprzedniej - papierowej - zachęcam do odsłuchania/obejrzenia tej.
Alina Kornak

Mój przyjaciel NECIO

NECIO

Drodzy Rodzice. W zeszłym tygodniu przesłałam Wam książeczkę o Neciu - która może pomóc we wprowadzeniu dzieci w bezpieczny sposób w świat Internetu. Nawet jeśli część dzieci już całkiem sprawnie "śmiga" po Internecie zachęcam do zainteresowania się tematem, ponieważ niestety jest to niekończąca się trudność i wyzwanie, kiedy nasze dziecko staje oko w oko z tym narzędziem. Jeśli więc chcemy, żeby pociechy potrafiły się ochronić przed niebezpieczeństwami z tym związanymi i czerpały zdrową radość z tego skądinąd wartościowego źródła rozwoju - zapraszam dziś do pobrania zeszytu ćwiczeń, który może być przyjemną odskocznią od siedzenia przy ekranie. Po wydrukowaniu go - możecie z dziećmi pobawić się w..... Internet ;)
Pozdrawiam
 Alina Kornak - psycholog
 
Czasem jesteśmy zmęczeni. Tak, my, dorośli. Czasem nie chce nam się już bawić z naszym dzieckiem a ono chciałoby więcej. Czasem zapominamy, że ono nie wie, co się dzieje w naszym dorosłym życiu, nie rozumie tego. Złości nas niekoniecznie ono, złość czasem przynosimy z pracy, z banku, w którym czekają raty do zapłacenia, z parkingu, na którym ktoś zarysował nam auto... a dziecko nie wie, nie rozumie... W złości krzyczymy, używamy słów, które w stosunku do innych dorosłych nie przeszłyby nam przez gardło. A może właśnie tak "porozumiewamy się" z innymi dorosłymi? Poniżej znajdą Państwo ulotkę. Bardzo gorąco zachęcam do zapoznania się z jej krótką acz treściwą zawartością. Jeśli powstrzyma to nas od powiedzenia czegoś, czego będziemy żałować - to będzie nasz sukces. I naszych dzieci.
Alina Kornak

ULOTKA

Drodzy rodzice. Czasami spotykam się z pytaniami, czy dane zachowanie dziecka związane z jego lub czyjąś seksualnością powinno martwić, czy jest to norma rozwojowa. Przesyłam więc dziś fantastyczną broszurę dla rodziców, przygotowaną przez profesjonalistów z Fundacji Dzieci Niczyje. Przygotowali oni odpowiedzi na podstawowe pytania oraz wspaniały system, który dzieli dziecięce zachowania na te które są w normie, te które powinny nas zaniepokoić oraz te, które są zdecydowanie niewłaściwe. Bardzo polecam rodzicom dzieci w każdym wieku.
 
Pozdrawiam.
Alina Kornak

BROSZURA

Zachęcam Państwa do zapoznania się z artykułem na temat dziecięcej złości. Skąd się bierze? Co z nią począć? Czy bunt trzylatka trzeba "spacyfikować"? Jak sztywne powinny być granice stawiane dziecku przez rodziców? Na te inne pytania dostaną Państwo odpowiedzi w poniższym artykule.
Proponuję dziś dzieciom książeczkę o Jasiu i Neciu. Ale kim jest Necio nie powiem, dzieci dowiedzą się tego z książeczki ;) Bajka jest podzielona na rozdziały i świetnie wprowadza w tematykę bezpieczeństwa w sieci :) Na końcu książeczki znajdą Państwo odnośnik do strony internetowej, na której możecie z dziećmi znaleźć interesujące dzieci rzeczy ale również dzięki której możecie nauczyć swoje pociechy bezpiecznego zachowania w sieci :)
 
Pozdrawiam serdecznie :)
Alina Kornak

NECIO

Ćwiczenie to da dziecku możliwość przyjrzenia się temu, co (i na ile) jest dla niego ważne.

Należy przygotować kartkę z narysowanym sercem oraz zestaw kredek.

Instrukcja jest bardzo prosta:

Widzisz, przed Tobą znajduje się namalowane serce. Wyobraź sobie, że to serce ma symbolizować wszystko to, co kochasz. Chciałbym, byś zapełnił je w całości tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, tym co kochasz. Możesz pisać lub rysować. Zadbaj o to, by najwięcej miejsca w sercu dostały te elementy, które są dla Ciebie najważniejsze. Postaraj się nie pozostawić pustej przestrzeni.