Kartka Wielkanocna

Dzieci z gr. III wzięły udział w konkursie plastycznym "Kartka Wielkanocna" za co zostały nagrodzone dyplomami i książeczkami.

Goście ze Szkoły Podstawowej nr 4

W tym tygodniu odwiedzili nas goście z l klasy Szkoły Podstawowej nr 4. Dzieci z grupy lV oraz V przygotowały pytania dla pierwszoklasistów, były bardzo zainteresowane jak jest w szkole?

Wizyta grupy II w Muzeum Bursztynu

W dniu dzisiejszym dzieci wybrały się w fascynującą podróż od prehistorycznej przeszłości do współczesności, malowaną złocistą barwą bursztynowych odkryć. Podczas zwiedzania ekspozycji mieliśmy możliwość zobaczyć okazy brył, w tym największą o wadze 2,2 kg i bogatą kolekcję z wieloma ciekawostkami od biżuterii po przedmioty użytkowe.

Tydzień w kosmosie

W minionym tygodniu dzieci z grupy IV realizowały temat "Tajemnice kosmosu". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne makiety i plakaty układu słonecznego. W ramach zajęć plastycznych wykonały kaski astronautów. W piątek zaprosiliśmy grupę V, aby podzielić się zdobytą wiedzą z tego zakresu.

Zegary

W tym tygodniu omawiamy temat czasu. Dzieci poznały różne zegary. Oglądaliśmy film edukacyjny przedstawiający zawód zegarmistrza. Bawiliśmy się do piosenki "Bije zegar". Poznawaliśmy pory dnia, dzieci miały okazję podczas tego tygodnia dostrzec rytmiczną organizację czasu w stałych następstwach dnia i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy. Na tablicy w szatni pojawiły się piękne zegary z kukułką wykonane przez dzieci.

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka"

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

Wycieczka do biblioteki

W poniedziałek, mimo deszczowej aury dzieci z grupy IV wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Żółkiewskiego. Pracownicy biblioteki bardzo miło przyjęli nas u siebie i w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o wystawie "Starych zawodów w miniaturze". W wolnej chwili dzieciaki zapoznały się z zasadami czytelni i przejrzały z zaciekawieniem kilka pozycji książkowych.

Dzień pizzy w gr. III

Dzień Babci i Dziadka w gr IV

Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi i zakochani w swoich wnukach…