• Miejskie Przedszkole  Nr w Kołobrzegu
A A A

Nasze Przedszkole w listopadzie przystąpiło do akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF –Pomoc dla Jemenu.  W  gr. IV i V realizowaliśmy  temat tygodniowy „Prawa Dziecka”. W ramach projektu zamieściłam notatkę prasową na stronie Przedszkola i Facebooku o tym, że nasze przedszkole razem z UNICEF świętuje Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Na powyższych stronach udostępniłam dla Rodziców Quiz „Sprawdź, co wiesz o prawach dziecka” oraz film „Wspólna podróż po Jemenie”.

 W grupach dzieci sześcioletnich zostały zrealizowane zajęcia według scenariuszy zaproponowanych przez UNICEF . Realizując zajęcia pt. „Dziecka prawa – moja sprawa” dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami o prawach dziecka,  Konwencją o prawach dziecka oraz z osobami i instytucjami dbającymi o prawa dziecka.  Zajęcia wg scenariusza pt. „Dziecko i jego prawa” pozwoliły uświadomić dzieci, kim jest „dziecko” i dlaczego wymaga szczególnego traktowania. Dzięki zabawie z kartami z załącznika „Prawa a zachcianki” dzieci nauczyły się rozróżniać czym są prawa, a czym zachcianki oraz na przykładzie zdjęć nazywały prawa.  Dzieci rozwiązywały  także zadania z „Zeszytu zadań dla najmłodszych”.

Dzieci obejrzały  film dostępny  na stronie Unicef „Wspólna podróż po Jemenie”, a następnie przedstawiły  w pracach plastycznych swoje wyobrażenia o tym, jak powinien wyglądać lepszy świat dzieci w Jemenie.   Na koniec wspólnie rozwiązywaliśmy  Quiz „Sprawdź , co wiesz o prawach dziecka.

Na początku stycznia nasze działania zostały uhonorowane Dyplomem za zorganizowanie Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF oraz pomoc na rzecz dzieci w Jemenie