Tydzień w kosmosie

W minionym tygodniu dzieci z grupy IV realizowały temat "Tajemnice kosmosu". Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne makiety i plakaty układu słonecznego. W ramach zajęć plastycznych wykonały kaski astronautów. W piątek zaprosiliśmy grupę V, aby podzielić się zdobytą wiedzą z tego zakresu.

Zegary

W tym tygodniu omawiamy temat czasu. Dzieci poznały różne zegary. Oglądaliśmy film edukacyjny przedstawiający zawód zegarmistrza. Bawiliśmy się do piosenki "Bije zegar". Poznawaliśmy pory dnia, dzieci miały okazję podczas tego tygodnia dostrzec rytmiczną organizację czasu w stałych następstwach dnia i nocy, pór roku, dni tygodnia, miesięcy. Na tablicy w szatni pojawiły się piękne zegary z kukułką wykonane przez dzieci.

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka"

Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

Wycieczka do biblioteki

W poniedziałek, mimo deszczowej aury dzieci z grupy IV wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ul. Żółkiewskiego. Pracownicy biblioteki bardzo miło przyjęli nas u siebie i w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli o wystawie "Starych zawodów w miniaturze". W wolnej chwili dzieciaki zapoznały się z zasadami czytelni i przejrzały z zaciekawieniem kilka pozycji książkowych.

Dzień pizzy w gr. III

Dzień pizzy w gr. III

Dzień Babci i Dziadka w gr IV

Babcia w tenisówkach, dziadek w kąpielówkach. Babcia jak perełka, dziadek jak muszelka. Mają swoje pasje, marzenia, radości i troski. Są w sile wieku, ale w głębi serca zawsze młodzi i zakochani w swoich wnukach…

Ratunek dla skrzydlatych przyjaciół

Za oknami śnieg i mróz. Aura nie jest przyjazna żywym stworzeniom. Czy nasi skrzydlaci przyjaciele nie głodują? Aby pomóc ptakom, na balkonach i w ogródkach nasze najstarsze przedszkolaki przygotowały wyśmienite bomby witaminowe.

Okres karnawału rozpoczął się na dobre

12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy z udziałem rozśpiewanych gości Olafa, Elsy i Anny. Dzieci z ogromną chęcią i radością brały udział w zabawach i konkursach prowadzonych przez mieszkańców Krainy Lodu

Grupa IV

Miesiąc grudzień w IV grupie obfitował w wiele wydarzeń. Naszą grupę odwiedził Mikołaj, odwiedziliśmy Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie, obejrzeliśmy spektakl "Królowa Śniegu". W RCK podziwialiśmy występy naszych grupowych koleżanek Leny, Julki i Agaty w prezentacji tanecznej "W świecie bajek". W świąteczny nastrój wprowadziły nas Jasełka w wykonaniu dzieci z naszej grupy.