Jesienne Głoski

Celem VIII Międzyprzedszolnego Konkursu Logopedyczno - Plastycznego "Jesienne Głoski" było wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu. rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni przedszkolaków, zwrócenie uwagi na piękno jesiennych barw otaczającego świata.

Ponadto konkurs miał na celu prezentację indywidualnych możliwości, umiejętności i zdolności plastycznych dzieci oraz zachęcić do wspólnej pracy logopedy, pedagoga, rodzica i dziecka nad rozwojem mowy i języka z wykorzystaniem technik plastycznych.

Na konkurs wpłynęły 42 prace wykonane przez dzieci przedszkolaków z miejskich przedszkoli:

• Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 6 w Kołobrzegu
  • Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu
  • Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kołobrzegu
  • Przedszkola Miejskiego nr 10 w Kołobrzegu.

Prace konkursowe wykonane przez dzieci były zgodne z tematem i celem konkursu, prace bardzo pięknie wykonane, barwne i kolorowe przedstawiające wyrazy ukryte w naszej polskiej Jesień.

Wszystkie prace konkursowe otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe!

Organizatorkami konkursu były:

• pani Angelika Nowak - przedszkolny logopeda
  • pani Justyna Wysok - nauczyciel przedszkola
  • pani Agnieszka Kościołek - przedszkolny logopeda

Już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci do kolejnej edycji konkursu już za rok.