Narodowe święto Niepodległości

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków. Już od 6 listopada przedszkolaki zapoznawały się z rysem historycznym dotyczącym Dnia Niepodległości, przygotowywały kotyliony w barwach ojczystych oraz flagi.

W kolejnych dniach utrwalały wiadomości na temat symboli narodowych, zabytków charakterystycznych dla wybranych miast oraz wydarzeń historycznych naszej ojczyzny.

W piątek 10.11 w naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczczono wyjątkowy dla Nas- Polaków dzień.

Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane na galowo, aby wziąć udział w uroczystej akademii. Starszaki czyli grupa IV i V przedstawiły program słowno-muzyczny, w którym recytowały wiersze patriotyczne oraz śpiewały piosenki.

Dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola odśpiewały hymn Polski włączając się jednocześnie w akcję szkoła do hymnu.

Było dostojnie, wytwornie, spokojnie…Brawo mali Polacy!!! Jesteśmy z Was dumni! Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.